Niezbędnik akwarelisty...

O mnie


Witam wszystkich w moim kolorowym świecie.  Świat ten składa się z kolorów, rozpływających się plam barwnych oraz zapachu terpentyny.

Z wykształcenia jestem magistrem sztuki. Moja przygoda z malarstwem zaczęła się na studiach. W ostatniej klasie szkoły średniej, jak wszyscy maturzyści zastanawiałam się co dalej mam robić ze swoim życiem? Wpadłam na genialny pomysł, że chce nauczyć się malować. Wcześniej troszkę szkicowałam, ale było to zajęcie bardzo sporadyczne. Co śmieszniejsze w szkole bardzo nie lubiłam rysunku technicznego. Tuż przed maturą dostałam przebłysku geniuszu i postanowiłam pójść na studia artystyczne. Co prawda nie wybrałam ASP a Akademię Podlaską ze specjalnością pedagogika z plastyką, ale i tak był to dla mnie nie lada wyzwanie.

Na egzaminie wstępnym pierwszy raz w życiu rysowałam całą postać z modela. Nie uwierzycie, w jakim byłam szoku, jak znalazłam się na liście osób przyjętych.  Na studiach miałam szczęście do wykładowców przedmiotów artystycznych, którzy zaszczepili u mnie pasie do malarstwa i sztuki. Z ogromnym sentymentem wspominam tamte lata...

Obecnie pracuje głównie farbami olejnymi oraz akwarelą, która ostatnio stała się dla mnie bardzo bliską techniką malarską. Co w nich lubię?

Akwarela zauroczyła mnie delikatnością rozlewających się i mieszających ze sobą plam  barwnych. Technika ta wymaga ogromnego skupienia podczas pracy, chociaż ja preferuję bardziej  swobodne malowanie z dużo ilością wody.


Natomiast farby olejne dają mi możliwość pacy na większych formatach, oraz pozwalają na bardziej ekspresyjne ujęcie tematu. Maluję głównie przy użyciu szpachli malarskiej.


W swojej twórczości nie skupiam się tak bardzo na szczegółach i drobnych elementach a próbuję uchwycić nastrój, jaki towarzyszy mi przy tworzeniu każdego obrazu.  

Mam na swoim koncie kilka indywidualnych i zbiorowych wystaw.  W 2014 roku otrzymałam stypendium artystyczne Prezydenta Miasta Siedlce, z czego jestem bardzo dumna. Finałem mojego projektu stypendialnego była wystawa „Siedlce nasze miasto…”, na której zaprezentowałam kilkanaście prac akwarelowych oraz olejnych. To ogromne wyróżnienie pozwoliło mi uwierzyć, że moja sztuka jest pozytywnie odbierana i doceniana.


Sztuka jest dla mnie wewnętrzną potrzebą i nie wyobrażam sobie życia bez możliwości kreatywnego wykorzystania wolnego czasu.  Z tej potrzeby powstało to wirtualne miejsce. W „Na Skrzydłach Anioła” dzielę się z Wami moją sztuką, wiedzą i doświadczeniem z zakresu malarstwa akwarelowego, olejnego oraz różnych technik rękodzielniczych. Jest to miejsce, w którym chciałabym Was zainspirować do własnych, twórczych działań.


Jeżeli podobają się Wam moje pracę,
 to zapraszam do kontaktu 

Pozdrawiam serdecznie
 Anka


4 komentarze:

  1. Przepiękne prace :) Pozdrawiam serdecznie :)

    OdpowiedzUsuń
  2. Podziwiam to co robisz, bo to bardzo piękne... Twoje prace prezentują naprawdę wysoki poziom i są takie nastrojowe. Jednakowoż uważam, (to porada, nie złośliwość!)że prowadząc bloga i tutoriale, w których OPISUJESZ to co robisz, chyba powinnaś postarać się unikać dość licznych błędów ortograficznych i gramatycznych. Niestety od razu rzucają się w oczy i całość przekazu trochę traci na wartości.

    OdpowiedzUsuń

Copyright © 2014 Na skrzydłach anioła , Blogger