Nalewka z owoców dzikiej róży...


Dzień dobry. Lubicie robić domowe przetwory? Jeżeli tak, to zapraszam Was dzisiaj po kolejny ilustrowany przepis. Tym razem będzie coś tylko dla dorosłych...Owoce dzikiej róży to jeden z bardziej znanych skarbów jesieni. Nie tylko przepięknie wyglądają w wazonie, ale są też skarbnicą witaminy C, warto więc przygotować z nich coś pysznego na długie zimowe wieczory. Zbieracie owoce dzikiej róży, macie sprawdzone przepisy na różane przetwory?  

Ja w tym roku zamierzam wykorzystać ten krótki sezon na zbieranie owoców i przygotować kilka pysznych rarytasów do spiżarni. Jako pierwsza zostanie nastawiona nalewka różana.

Przepis jest szybki i łatwy, a więc taki jak lobię najbardziej...


Owoce dzikiej róży dokładnie myjemy, odcinamy końcówki i wrzucamy do dużego słoja. Do owoców dodajemy miętę, rumianek, goździki oraz spirytus. Mieszamy i odstawiamy w słonecznym miejscu na 30 dni. Po tym czasie odcedzamy alkohol od owoców i mieszamy z miodem rozpuszczonym w ciepłej wodzie. Wymieszane płyny zlewamy do butelek i odstawić na trzy miesiące w chłodnym i ciemnym miejscu.

Plakacik z przepisem jest do pobrania, jak tylko macie ochotę i koniecznie dajcie znać, jak Wam smakowała naleweczka...


O czym należy pamiętać, zabierając się za robienie przetworów z owoców dzikiej róży:

Zmieniłam nieco formę malowania przepisów, jak Wam się podoba? 

Zbieracie owoce dzikiej róży, macie sprawdzone przepisy na różane przetwory? 


Pozdrawiam 
AnkaEtykiety: , ,