Niezbędnik akwarelisty...

Blogi, które czytam czyli Share Week 2017


Dzisiejszy wpis jest dość nietypowy. Jest to odpowiedź na akcję Share Week organizowanego przez Andrzeja Tucholskiego, w ramach której Twórcy polecają Twórców. Każdy uczestnik poleca trzy blogi, które szczególnie sobie ceni. Nie liczy się tematyka ani statystyki bloga a wartością, jaką nam daję. Ja o akcji Share Week dowiedziałam się w 2016 roku, w tym postanowiłam dołączyć do zabawy i polecić Wam trzy moje ulubione i najczęściej czytane blogi o sztuce. ILUMINATORNIA to niezwykłe miejsce prowadzone przez Katarzynę Bruzde-Lecyk, artystkę, która pięknie pisze oraz opowiada o sztuce. Polecam jej artykuły wszystkim, którzy ch zacząć malować, ale się boją. Kasia twierdzi, że nie trzeba mieć wielkich zdolności i umiejętności, aby czerpać przyjemność z malowania, kreowania. "To, co jest niezbędne to porzucenie wymówek, odkładania na kiedyś". Zgadzam się z niąOd marca Kasia w grupie na FB "Odmień swoje życie sztuką" prowadzi Live, takie mini programy na żywo, w których pięknie opowiada o sztuce i o tym, że każdy może nauczyć się malować. Każdy może czerpać przyjemność z procesu tworzenia i obcowania ze sztuką. Sztuka ma ogromny wpływ na nasze życie i postrzeganie otaczającego nas świata. Gorąco polecam.  

MINERVA, blog prowadzony przez Justynę Stasiek-Harabin, która pracującej w Muzeum  Okręgowym w Nowym Sączu, oraz jest redaktorką kwartalnika "Artysta i Sztuka". To z niego dowiedziałam się o blogu Minerva i polubiłam go od pierwszego spotkania. Justyna ma bardzo ciekawe spojrzenie na sztukę. Na jej blogu przeczytamy świetne teksty o sztuce, artystach oraz wydarzeniach kulturalnych. Koniecznie do niej zajrzyjcie. Jak sama Justyna napisała, MINERVA jest patronką dobrej sztuki.


AKWARELAMI.PL blog prowadzony przez Krzysztofa Kowalskiego, pasjonata i miłośnika malarstwa botanicznego. Jego pracę są mistrzostwem świat. Jeżeli nie znacie prac Krzysztofa, to musicie koniecznie to nadrobić. Blog AKWARELAMI.PL jest dla mnie skarbnicą wiedzy i inspiracji. Wiem, że nigdy nie osiągnę takiego poziomu posługiwania się techniką akwareli jak Krzysztof, ale kontakt z jego pracami oraz wiedzą zawsze dużo wnoszą do mojej sztuki.  Lektura blog Krzysztofa jest obowiązkowa dla wszystkich miłośników i pasjonatów malarstwa akwarelowego.

Zabawa SHARE WEEK 2017 trwa do 26 marca, więcej o akcji przeczytacie na blogu Andrzeja. Przyłączycie się? 

Poznaliście już trzy moje ulubione blogi poświęcone sztuce. A jakie są Wasze ulubione blogi? Chętnie poznam polecane przez Was miejsca? 

Anka 


Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Copyright © 2014 Na skrzydłach anioła , Blogger